Idejas jautrām muzikālām spēlēm pieaugušajiem

dziedasanas-speles

02 Jul Idejas jautrām muzikālām spēlēm pieaugušajiem

 

Ikviens, kurš kaut reizi ir bijis kādā saviesīgā pasākumā, zina to, ka teju neatņemama ballītes sastāvdaļa ir dažādas spēles. Tās ne tikai uzlabo viesu garastāvokli, bet arī ļauj iepazīties un satuvināties vienam ar otru. Mūsdienās pat ir radītas grāmatas, kur apkopotas dažādas spēles pieaugušajiem, sākot no pavisam vienkāršām, beidzot ar tādām, kuras ne visiem būtu “pa kaulam”.

Latviešiem, kā zināms, vienmēr ir paticis dziedāt un muzicēt, tādēļ jautrība sitīs augstu vilni, ja spēlēs iesaistīsit arī mūziku un mūzikas instrumentus, ļaujot viesiem izpaust savus talantus. Pasākumi, kuros ieteicams ieplānot dažādas spēles:

Šī ir tikai neliela daļa no aktivitātēm, kurās varat spēlēt muzikālās spēles. Lai tas veiksmīgi izdotos, piedāvājam jums vairākas jautras spēles pieaugušajiem.

Atmini dziesmu!

Šajā spēlē var piedalīties salīdzinoši liels skaits cilvēku. Nepieciešams sadalīties komandās, katrā vismaz 4 līdz 5 cilvēki. Spēles vadītājam noderēs dators, kā arī skaļruņi. Iepriekš ieteicams sagatavot vairākus melodiju fragmentus no dažādām dziesmām – var izvēlēties gan latviešu, gan ārzemju, vadoties pēc tā, kāda ir publika.

Vadītājs atskaņo pāris sekunžu garu fragmentu no kādas dziesmas. Spēles galvenais uzdevums ir atminēt dziesmas izpildītāju un nosaukumu pēc iespējas ātrāk. Gan par izpildītāja, gan nosaukuma atminēšanu komandai tiek piešķirts vien punkts. Uzvar tā komanda, kura savāc visvairāk punktu.

Muzikālās šarādes

Arī šajā spēlē ir jāatmin dziesmas nosaukums un izpildītājs, taču princips ir nedaudz atšķirīgs. Spēle tiek spēlēta divās komandās. Tiek izvēlēts viens cilvēks no komandas, kurš minēs dziesmu, un viņam/viņai tiek uzliktas austiņas, kas slāpē skaņu. Vadītājs visiem pārējiem atskaņo dziesmu, kura šai personai būs jāatmin. Kad tas izdarīts, komanda, no kuras ir minētājs, sāk rādīt dziesmu, izmantojot mēmā šova principu. Ja persona ar austiņām uzmin, varat pāriet pie nākamās dziesmas.

Kategoriju spēle

Viss, kas jums nepieciešams, lai spēlētu šo spēli, ir saraksts ar dziesmu kategorijām, piemēram, “Dziesmas par mīlestību”, “Dziesmas par dzīvniekiem” utt. Sadaliet spēlētājus divās komandās un nostādiet tās pretējās telpas pusēs. Jūs esat vadītājs, un stāvat pa vidu. Lūdziet kādam no skatītājiem izvēlēties kategoriju kartiņu vai kārtas numuru un nosauciet kategoriju skaļi.

Tālāk iespējams spēlēt dažādos veidos. Ja jūsu publika ir pietiekoši atraktīva, varat viņiem likt dziedāt, proti, viena persona no komandas iznāk telpas vidū un nodzied fragmentu no dziesmas, kas atbilst šai kategorijai.

Ja dziesma ir pareiza, komanda saņem punktu. Ja spēlētāji negrib dziedāt, viņi var pa vienam iznākt priekšā un pateikt dziesmas nosaukumu un izpildītāju. Šo spēli iespējams attīstīt vēl tālāk. Ja komandās ir cilvēki, kuri spēlē mūzikas instrumentus, varat lūgt tos izmantot, lai šo aktivitāti padarītu vēl krāšņāku. Varbūt kāds no jūsu draugiem, radiem vai kolēģiem ir apmeklējis ģitāras nodarbības, un tagad vēlas visiem parādīt savu talantu? Šis ir lielisks veids, kā to izdarīt!

Muzikālie krēsli

Šī, iespējams, ir viena no senākajām un iecienītākajām viesību un ballīšu spēlēm. Lai tam sagatavotos, jums būs nepieciešami vairāki krēsli, kuriem jābūt novietotiem telpas vidū apļa formā. Krēslu skaitam jābūt par vienu mazākam nekā spēlētāju skaitam. Spēles vadītājs ieslēdz mūziku un spēlētāji iet uz riņķi apkārt krēsliem. Kad mūzika apklust, viņiem jācenšas apsēsties kādā no brīvajiem krēsliem. Kas paliek stāvot kājās, izstājas.

Mūzika vieno cilvēkus. Izmantojiet to, lai padarītu atraktīvākus ikvienus svētkus!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.