7 Iemesli Kādēļ Apgūt Vairākus Mūzikas Instrumentus ir Prātīgs Lēmums!

Mūzikas instrumenti

19 Jul 7 Iemesli Kādēļ Apgūt Vairākus Mūzikas Instrumentus ir Prātīgs Lēmums!

Prasmei spēlēt vairāk nekā vienu mūzikas instrumentu ir daudzas un dažādas priekšrocības. Ja vecāki saprot, ka viņu bērnam ir talants mūzikā, nereti var būt grūti pierunāt atvasi to attīstīt. Savukārt, kamēr klasiskajās mūzikas skolās mācību programmas piedāvā apgūt viena instrumenta spēli vienlaicīgi, ir daudzi cilvēki, kuri vēlas iemācīties vairākus instrumentus. Aplūkosim, ko mums var dot prasme spēlēt vairāk nekā vienu mūzikas instrumentu.

  1. Padziļinātāka izpratne par mūzikas teoriju. Ir pašsaprotami, ka skolēni, kuri apgūst viena instrumenta spēli, spēj saprast dažādus ar mūziku saistītus jēdzienus. Taču, spēlējot vairākus instrumentus un piedevām apmeklējot vokālās nodarbības, tiek dota iespēja izmantot šīs zināšanas praktiskāk. Piemēram, pārslēdzoties no klarnetes uz trompeti, ir iespējams labāk izprast, kā lasīt notis. Tāpat tas sniedz iespēju salīdzināt, kā viens vai otrs instruments rada skaņu.
  2. Iespēja papildināt jau esošas zināšanas vai atkal atsākt mācīties spēlēt. Studenti, kas nomaina līdzīgu instrumentu apgūšanu, piemēram, no klarnetes uz saksofonu, var izmantot tās pašas pamatzināšanas un prasmes, kuras viņiem jau ir. Turklāt, pielietojot jau esošas zināšanas uz cita instrumenta, ir iespējams padziļināt izpratni par jau apgūtu instrumentu.
  3. Iespēja iepazīt jaunas instrumentu grupas. Trombona spēlētājs, kurš mācās tenora saksofona spēli, savā repertuārā atklāj pilnīgi jaunu instrumentu grupu. Tas sniedz vairākas priekšrocības. Pirmkārt, ja students vēlas būt profesionāls mūzikas skolotājs, tas noteikti viņam dos iespēju attīstīt tieši tās prasmes, kas nepieciešamas šajā profesijā. Savukārt citiem tas ļauj izpētīt dažādas instrumentu grupas, un, iespējams atrast tieši to, kas vislabāk atbilst viņa spējām un gaumei.
  4. Vairāk iespēju piedalīties orķestrī. Ja tu spēlē vairākus instrumentus, tu automātiski kļūsti par vērtīgāku pienesumu grupai vai orķestrim. Piemēram, skolās orķestru un ansambļu sastāvs parasti mainās gadu no gada, radot brīvas vietas dažādās pozīcijās. Ja tu spēlē vairāk nekā vienu instrumentu, vari izpaust sevi dažādos veidos, kad tas nepieciešams.
  5. Vairāk profesionālo izaugsmes iespēju. Kad domā par karjeru mūzikā, pat tad, ja tā saistās ar skolotāja darbu, vairāku instrumentu spēlēšana var būt noderīga. Īpaši pedagogiem ir svarīgi saprast to, ka izpratne par mūzikas instrumenta spēli var atšķirties no spēlēšanas realitātē. Ja vēlies, lai orķestris būtu tavs pilna laika darbs, tavas iespējas būs krietni vien augstākas, ja būsi speciālists stīgu instrumentu jomā, nevis tikai spēlēsi, piemēram, čellu. Papildus tam, apgūsti, piemēram, vijoli. Šajā gadījumā lieti noderēs vijoles privātskolotājs.
  6. Tu vari uz sevi attiecināt jēdzienu “cilvēks – orķestris”. Būsim atklāti – daudziem no mums kaut reizi izbrīnā ir iepletušās mutes, skatoties, kā ielu muzikants vienlaicīgi spēj spēlēt mutes harmonikas, sist bungas un strinkšķināt ukuleli. Ja tu apgūsi vairākus instrumentus, arī tev būs iespēja radoši izpausties un pārsteigt citus! Piemēram, iemācoties spēlēt saksofonu, tu vari pāriet uz ko pilnīgu citu – ģitāru, vijoli vai pat bungām.
  7. Tu kļūsi par zinošāku cilvēku. Varbūt tev pieder mūzikas veikaliņš, un tevi interesē ģitārspēles apmācība. Varbūt tu vienkārši esi bijis labs trompetists vidusskolā. Paplašinot savas zināšanas un prasmes, tu kļūsti par gudrāku cilvēku arī citu acīs. Turklāt tev tiek dota iespēja palīdzēt citiem iemācīties ko jaunu un dot padomus. Piemēram, ja esi apmeklējis klavierstundas un kļuvis par prasmīgu mūziķi, pastāstot par savu pozitīvo pieredzi citiem, tu vari viņus iedvesmot sasniegt vairāk.

Ja arī jūs esat ieinteresēti paplašināt savas muzikālās prasmes un iemācīties ko jaunu, to vienkārši un ērti varat darīt Muzikālajā darbnīcā Rīgā. Neatkarīgi no jūsu vecuma vai iepriekšējās sagatavotības, ikvienam ir iespēja iemācīties ko jaunu vai attīstīt jau esošās zināšanas!

No Comments

Post A Comment