Kā tieši atšķiras dziedāšana solo no dziedāšanas korī?

solo dziedāšana

02 Jul Kā tieši atšķiras dziedāšana solo no dziedāšanas korī?

Katram no mums ir savs sapnis. Kāds vēlas kļūt par slavenu dziedātāju, cits – par pianistu utt. Tāpat ikvienam ir atšķirīga izpratne par slavu. Ir cilvēki, kuri dažādos veidos cenšas nonākt uzmanības centrā, kamēr citi dod priekšroku “saplūšanai” ar apkārtējo vidi. Ja runājam par dziedāšanu, tad arī šajā jomā ir iespējams novērot šo divu tipu cilvēkus – ir tie, kuri radīti solo dziedāšanai, tāpat arī noteikti sastapsit dziedātājus, kuri vienmēr dod priekšroku dalībai korī. Aplūkosim, kā atšķiras solisti un koristi.

Dziedāšanai korī ir vairākas priekšrocības:

  • Tā attīsta jūsu muzikālās spējas;
  • Jūs iemācaties lasīt notis “no lapas”;
  • Jūs apgūstat prasmi klausīties citos un sadziedāties ar viņiem, lai veidotu harmonijas.

Tomēr kordziedāšana ne vienmēr spēj sagatavot personu tādā līmenī, lai tā varētu iznākt auditorijas priekšā viena pati un dziedāt solo. Kādēļ? Jo parasti tās prasmes, kas tevi padara par labu koristu, ir pilnīgi pretējas tām, kuras nepieciešamas, lai kļūtu par pārliecinošu solistu.

Esi atšķirīgs!

Kamēr, klausoties kormūziku, mēs izbaudām, kā daudzas balsis, saplūstot kopā, rada skaņdarbu, solo dziedātājiem nepieciešams darīt tieši pretējo – izcelties no pūļa.

Tā kā tev blakus nebūs citi dziedātāji, kas dziedās to pašu partiju, tavai balsij ir jābūt spēcīgai un dinamiskai. Taču nereti dziedātāji sastopas ar problēmu – viņu balss materiāls ir pietiekami spēcīgs, taču, ja šādas dotības netiek virzītas pareizā gultnē ar treniņu un apmācību palīdzību, dziedātājiem nereti rodas balss saišu pārpūle. Lai izvairītos no nepareizas dziedāšanas sekām, ir nepieciešams apmeklēt muzikālos pedagogus atbilstošās izglītības iestādēs.

Ja arī tu vēlies attīstīt savu solo karjeru un iemācīties pareizi dziedāt, ērtākais risinājums būs vokālās nodarbības Rīgā, Muzikālajā darbnīcā. Tur varēsit apgūt gan mūzikas teorijas pamatus, gan arī visu nepieciešamo, kas tev jāzina, lai kontrolētu savu balsi. Ikvienam slavenam solo dziedātājam ir savs pedagogs, kurš palīdz attīstīt dziedāšanas prasmes un sniedz padomus. Arī tev tāds ir nepieciešams!

Atrodi savu stilu!

Kordziedāšanā parasti netiek izmantots vibrato, tā vietā skaņas lielākoties ir “taisnas” un “plakanas”. Tāpat tiek sekots līdzi notīs rakstītajam, dažkārt veidojot nelielas atkāpes no rakstītā. Improvizēšana kormūzikai nav raksturīga, jo tā radītu haosu.

Savukārt, dziedot solo, jums ir daudz vairāk iespēju izpausties. Vibrato ir bieži izmantots vokālais efekts, kas padara skaņu bagātīgāku un dzīvīgāku. Tāpat arī nošu frāzēšana kļūst daudz plūstošāka. Lai uzstāšanās būtu pēc iespējas baudāmāka klausītājiem, ir svarīgi, lai dziedātājs izpētītu, kurš no stiliem viņam patīk un piestāv vislabāk.

Esi uzmanības centrā!

Vēlreiz atcerieties – jums ir jābūt atšķirīgiem. Solo dziedātājam jāspēj piesaistīt uzmanību ne tikai ar savu balsi, bet arī skatuves tēlu. Muzikālajā darbnīcā jums būs iespēja saņemt ieteikumus no pieredzējuša pasniedzēja par to, kā izcelt savas vokālās dotības un oriģinālo stilu.

Dziedātājam ir jājūtas komfortabli, atrodoties uzmanības centrā. Ir jāparāda, ka skatuve pieder tikai un vienīgi viņam. Lai iemācītos nebaidīties no skatuves un uzstāšanās, regulāra praktizēšanās ir ļoti svarīgs nosacījums.

Atrašanās uz skatuves un spīdošas solo dziesmas izpildīšana kliedzoša fanu pūļa priekšā ir viens no aizraujošākajiem mirkļiem, kādu dziedātājs var piedzīvot. Ieplāno Muzikālās darbnīcas apmeklējumu jau šodien, un piepildi sapni kļūt par dziedātāju!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.